Karın kaslarını şekillendirecek en iyi egzersiz

ABD merkezli ve en iyi kişisel antrenörlerden oluşan 159 bin TikTok takipçili Minny Hustlers isimli hesap, sıkı karın kasları arıyorsanız odaklanmanız gereken tek egzersizi açıkladı. Uzmanlara göre en etkili karın egzersizi Rus twisti olarak belirtildi.

Antrenörler, yerde otururken vücudunuzu bükmeyi ve dizlerinizi bükerek başınızı kaldırmayı içeren egzersizin, vücudun yan tarafındaki kasları ve göbek kaslarını hedef aldığını söylüyorlar.

Sertifikalı kişisel antrenör Lo Lundstrom, “Bu herkes için harika bir hareket çünkü yeni başlayanlar için ayakları yerde tutarak veya ek bir zorluk kullanılarak değiştirilebilir” diyor.

Boston Ballet’te Ulusal Spor Hekimliği Akademisi sertifikalı kişisel antrenör ve temel kuvvet öğretmeni Peter Donohoe da dahil olmak üzere diğer kişisel antrenörler de bunu tekrarladı.

Sonuçları görmek için hareketin haftada iki ila üç kez uygulanmasını tavsiye ediyorlar.

Donohoe, Yahoo’ya şunları söyledi: “Bu, aynı zamanda dengenizi kuran, omurganızda stabilite oluşturan ve orta bölümünüzü şekillendiren tam bir temel egzersizdir.”

Uzmanlar, mekik ve plank hareketlerinden farklı olarak Rus twisti’nin karın bölgesindeki kas miktarının artmasına neden olduğunu söyledi.

Dahası, kendinizi belirli bir açıda tutma eylemi, çok fazla çekirdek kuvveti gerektirir, bu da hareketi yeni başlayanlar için de faydalı kılar.

Uzmanlar, hareketin aynı zamanda bacak egzersizi olarak da kullanılabileceğini söylüyor çünkü varyasyonlar kalça ve uyluk kaslarını güçlendirmek için bacakların ileri geri hareket ettirilmesini içeriyor.

Kişisel antrenör Amanda Hoffman, spor salonuna gidenleri hız konusunda fazla ileri gitmemeleri konusunda uyarırken diğer uzmanlar da belinize yönelik risklerin farkında olmanızın önemli olduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x